Starsze

Pomnik Ofiar Obozów Koncentracyjnych

W dniu 11 kwietnia 2013 Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Chemicznych został zaproszony na uroczystość patriotyczną ku czci Ofiar II wojny światowej, która odbyła się na Cmentarzu Rakowickim. Zaproszeni zostali byli więźniowie niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, konsulowie USA, Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy, Kompania Honorowa Wojska Polskiego, uczniowie szkół krakowskich, przedstawiciele samorządu lokalnego oraz inni goście. Po pięknych przemówieniach i modlitwie nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej.

Galeria zdjęć z uroczystościKonkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim - 2013

Dnia 5 marca 2013 roku uczniowie naszej szkoły Bartłomiej Mrowca i Iwona Guguła z klasy medialnej naszego liceum odebrali z rąk rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof.Nowaka indeksy na wybrane przez siebie kierunki studiów. Bartek będąc w ścisłym finale – 3 miejsce- wybrał Psychologię a Iwonka dietetykę na Akademii Medycznej . Oboje są finalistami Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim.
Galeria zdjęć z rozdania indeksówUWAGA!!! AKCJA KRWIODAWSTWA
w Zespole Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie
(sala gimnastyczna) 7 luty 2013 rok (czwartek)

Tradycją naszej Szkoły jest pomaganie potrzebującym osobom. W związku z tym, że krew ratuje życie, zapraszamy Was do uczestnictwa w akcji dzielenia się tym cennym darem z drugim człowiekiem.
Akcje przeprowadzone w poprzednich latach Co roku Szkolne Koło PCK organizuje akcję krwiodawstwa na terenie naszej Szkoły. Koordynatorkami tych działań są panie - mgr Martyna Sarapata i mgr Ewelina Jabłońska.
29 listopada 2011 roku oraz 13 marca 2012 roku na sali gimnastycznej naszej Szkoły została przeprowadzona akcja oddawania krwi w ramach IX Edycji Turnieju „Młoda krew ratuje życie”. Uczniowie chętnie wzięli udział w tych działaniach. W pierwszym terminie krew oddało 20 osób. Zebrano 9450 ml. Natomiast w marcu zarejestrowanych zostało 49 uczniów, z których 34 oddało krew. Każdy z uczniów oddał 450 ml, co łącznie dało 15300 ml. Zorganizowanie całej akcji na terenie naszej Szkoły było możliwe dzięki uprzejmości Małopolskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Oddziału Terenowego 08-02 przy ulicy Wielickiej 265 w Krakowie.

Konkurs fotograficzny „Jesienny Kraków”

21 grudnia 2012 roku odbyło się wręczenie nagród w konkursie fotograficznym „Jesienny Kraków”. Laureatami konkursu zostali: Antoni Ryniak z klasy 1a – I miejsce, Nikola Adamczyk z klasy 1c – II miejsce. Nagrody (statyw fotograficzny i dyplomy) wręczyła Pani Dtrektor Elżbieta Ramatowska.

II edycja konkursu dla młodzieży „HANDEL LUDűMI MOIMI OCZAMI”

18 października 2011 roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło II edycję ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - „HANDEL LUDűMI MOIMI OCZAMI. Obejmował on wcześniej niepublikowane krótkie formy literackie poświęcone problematyce szeroko rozumianego zjawiska handlu ludźmi. Konkurs został rozstrzygnięty 23 maja 2012 roku. Wpłynęło 278 zgłoszeń z całego kraju. Pierwsze wyróżnienie otrzymał Mateusz Filipek – uczeń naszej Szkoły (obecnie klasa 3c). Podczas gali, która odbyła się w październiku 2012 roku, otrzymał dyplom i czytnik książek.Sesje ekologiczne

Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim - 2012

Dnia 29 marca 2012 roku uczniowie naszej szkoły Tomasz Pagacz z technikum chemicznego i Szymon Niezabitowski z liceum odebrali z rąk rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego indeksy na wybrane przez siebie kierunki studiów. Tomasz wybrał Bezpieczeństwo Narodowe a Szymon Geografię i Biologię. Obaj są finalistami Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim.
Galeria zdjęć z rozdania indeksów


Koło Miłośników Krakowa

We wrześniu 2011 roku w naszej szkole zostało założone Koło Miłośników Krakowa. Uczniowie pod opieką pani M. Molik zwiedzają najbardziej tajemnicze miejsca w Krakowie.
Więcej na temat działalności koła.


Wyniki Kokursu ZAWODOWA MAŁOPOLSKA

Artykuł na temat konkursu

W związku z tym, że nasza szkoła jest uczestnikiem unijnego programu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce" uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie organizowanym przez Wydział Edukacji Urzędu Wojewódzkiego.

Konkurs obejmował 4 kategorie: zdjęcie, plakat, kabaret oraz film.

W pierwszej kategorii drugie miejsce zajął Damian Jamróz (IVo) za zdjęcie "Pipetowanie" przedstawiające pipetującą Sylwię Czopek (IVa). W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Anna Szaniawska (IVa) za zdjęcie "Ojej, wykipiało", przedstawiające Tomka Pagacza (IVa) przygotowującego tzw. "pastę słoniową".
Anna Szaniawska (IVa) otrzymala również nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w kategorii plakat za kolaż zdjęć pt. "Nauka to zabawa".

Kolejne drugie miejsce, tym razem w kategorii kabaret, zajął zespół z klasy IVa reprezentowany przez Szymona Krawczyka, Tomasza Pagacza, Szymona Iskrzyckiego, Adama Wąchałę, i Krzysztofa Szostaka, który zaprezentował "Odkrycie Poloniusza".

W kategorii filmowej produkcja klasy IVa pt. "Nasz zawód, nasza pasja" nie zdobył żadnej lokaty.

Wszystkie prace konkursowe zostały przygotowane pod kierunkiem prof. Marzeny Jantos

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia z gali kształcenia zawodowegoKonkurs "Lider edukacji zawodowej"

Nasza szkoła brała udział w konkursie "Lider edukacji zawodowej" realizowanym w ramach projektu "Szkoła Zawodowa Szkołą Pozytywnego Wyboru" .

W konkursie tym uzyskaliśmy w obszarze zawodowym: chemiczny, ceramiczny i szklarski wyróżnienie.

Dyplom w związku z otrzymanym wyróżnieniem odbierała w Ministerstwie Edukacji Narodowej wicedyrektor szkoły ds. szkolnictwa zawodowego Krystyna Kowalska z rąk pani wiceminister Krystyny Szumilas (obecnej minister oświaty). Uroczystość wręczenia dyplomu odbyła się 14 września 2011 w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie.

Nasza szkoła znalazła się wśród nagrodzonych szkół z całej Polski, w tym dwóch innych szkół z Krakowa.

Nagrodą dla szkoły jest tablica interaktywna i rzutnik.
Uzyskany sprzęt będzie służył naszym uczniom w ramach rozwijania szkolnictwa zawodowego.KONKURS DLA SZKÓŁ HUMBERTOWSKICH

W Zespole Szkół Chemicznych w okresie wrzesień-listopad 2011 roku odbędzie się międzyszkolny konkurs wiedzy o chemii oraz życiu i dokonaniach naukowych Marii Skłodowskiej – Curie pod honorowym patronatem Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa Elżbiety Lęcznarowicz zorganizowany z okazji Międzynarodowego Roku Chemii 2011 i Międzynarodowego Roku Marii Skłodowskiej- Curie.,br /> Konkurs jest skierowany do uczniów Szkół Humbertowskich i składa się z dwóch etapów:

 1. etap I – przeprowadzany w szkole macierzystej
 2. etap II – przeprowadzany w Zespole Szkól Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Krupniczej 44 w Krakowie.

Organizatorem konkursu jest Zespól Szkół Chemicznych w Krakowie, ul. Krupnicza 44.

Przewodniczącą Komisji Konkursowej, zwanej dalej Komisją jest mgr inż. Elżbieta Ramatowska, Dyrektor Zespołu Szkól Chemicznych w Krakowie.


Bliższe informacje w regulaminie konkursu. Zakres wiedzy, umiejętności wymaganych na I, II etapie konkursu.


Zapraszamy uczniów wszystkich Szkół Humbertowskich


Organizator

Do pobrania:Wyniki konkursu zbiórki makulatury - wrzesień 2011


Zebrano 8465 kg makulatury, co dało kwotę 2539,50 zł.

 • 1 miejsce – klasa 1c i 2a – 1390 kg
 • 2 miejsce – klasa 2e – 1341 kg
 • 3 miejsce – klasa 1o – 1285 kg
 • 4 miejsce – klasa 2d – 730 kg
 • 5 miejsce – klasa 3a – 551 kg
 • 6 miejsce – klasa 4a – 548 kg
 • 7 miejsce – klasa 1b – 254 kg
 • 8 miejsce – klasa 3c – 199 kg
 • 9 miejsce – klasa 1a – 141 kg
 • 10 miejsce – klasa 3b - 62,5 kg
 • 11 miejsce - klasa 3o - 45 kg
 • 12 miejsce – klasa 3e – 40 kg
 • 13 miejsce – klasa 1e – 38 kg
 • 14 miejsce – klasa 3d – 34 kg
 • 15 miejsce – klasa 2c – 29 kg
 • 16 miejsce – klasa 2o – 28 kg

Klasy 2b i 4o nie przyłączyły się do akcji.Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w zbiórce makulatury.

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Edyta Gorajczyk
Mariola Pabian12.02.2011 WYGRALIŚMY!!! tablicę multimedialną. Dziękujemy wszystkim za oddane głosy.

Warsztaty multimedialne dla klas humanistycznych na Lubogoszczy - listopad 2010
Wrzesień 2009 - ruszył 3-letni program WiP
wrzesień 2009 - zostaje uruchomiony program "Eko-chemik"
Kurs pierwszej pomocy dla uczniów i nauczycieli - 30.09.2009
Wizyta Szwedów w szkole - 4.09.2009
W roku 2009/2010 ruszyły projekty "EKO-CHEMIK" oraz WiP (Wiedza i Praktyka)
Konkurs Wiedzy o UJ - 2009
Obchody 750-lecia lokacji Krakowa (rok 2007)
Pracownie otrzymane z EFS