Obchody 750-lecia lokacji Krakowa

W ramach dofinansowania programu jubileuszowego na 2007 rok organizowanego w ramach 750-lecia Miasta Krakowa przez Urząd Miasta młodzież naszej szkoły uczestniczyła w różnego rodzaju imprezach, spotkanich, wyjściach muzelanych.

W maju i czerwcu 2007 zostały przeprowadzone liczne konkursy, których finaliści otrzymali z rąk pani Dyrektor Elżbiety Ramatowskiej okolicznościowe dyplomy i piękne albumy dotyczące naszego miasta.

Były to następujące konkursy:

 • konkurs plastyczny "Kraków Znany i Nieznany"

  I miejsce: Marzena Kurzydło,

  wyróżnienie: Matylda Gruszczak.

 • konkurs literacko-multimedialny:

  I miejsce: Joanna Jagodzińska i Joanna Baran,

  wyróżnienie: Barbara Szymczak.

 • konkurs fotograficzny:

  I miejsce Krzysztof Kus,

  wyróżnienia: Martyna Jantos i Angelika Marszałek

 • konkurs piosenki: "Kraków wczoraj i dziś"
 • konkurs recytatorski: "Mój Kraków"

  I miejsce: Justyna Morawska

Także w czerwcu, w ramach sprawdzenia wiedzy młodzieży wszystkich klas, został przeprowadzony "Turniej Wiedzy o Krakowie", w którym były bardzo ciekawe pytania dotyczące lokacji, świąt, tradycji naszego miasta.

Laureaci turnieju:

I miejsce: Paweł Madej, Edyta Besztocha,

II miejsce: Dawid Kuciński,

III miejsce: Mariola Jarosz.

Wyróżnienia

Paweł Łukasiewicz,

Pazdan Agnieszka.

Także oni na zakończenie roku szkolnego dostali ciekawe książki związane z historią Krakowa.

Wrzesień 2007 obfitował w wyjścia wszystkich klas do Muzeum Miasta Krakowa na wystawę pt. "750-lecia lokacji Miasta Krakowa na prawie magdeburskim" połączone z lekcją muzealaną. Na wystawie można było zobaczyć m. in. makietę miasta z okresu średniowiecza, film z rekonstrukcją Krakowa z 1257 roku, dokumenty związane z lokacją.

W październiku we wszystkich klasach na godzinach wychowawczych został przeprowadzony przez panią mgr Alicję Stanach wykład multimedialny o historii miasta sprzed aktu lokacji.

7. listopada 2007 odbyło się swoiste podsumowanie obchodów święta miasta w naszej szkole, a mianowicie przedstawienie dotyczące aktu lokacji. Przezabawny scenariusz napisała pani prof. Aneta Polit, a aktorami występującymi w strojach z epoki byli uczniowie klas czwartych i trzecich. Spektakl był wesoły, czasem rubaszny, a jednocześnie przybliżał fakty historyczne.Ale to jeszcze nie koniec! W grudniu ukaże się gazetka szkolna, w której młodzież podsumuje rok obchodów zarówno w szkole jak i w naszym mieście.