Archiwum aktualności 2014/2015ZAKOCZŃENIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste zakończenie roku szkolnego, miało miejsce 26 czerwca 2015r., tj. w piątek. O godz. 9.30 odbyła się Msza Święta, w kościele OO. Kapucynów na ul. Loretańskiej 11; a następnie spotkanie z Panią Dyrektor na sali gimnastycznej w szkole i z Wychowawcami w salach lekcyjnych. W tym roku szkolnym 55 uczniów zdobyło świadectwo z czerwonym paskiem. Ponadto wielu innych zostało nagrodzonych za udział w konkursach, pracę społeczną czy samorządową. Po uroczystościach zaczęły się upragnione WAKAAACJE... Niech będą udane i ciepłe, abyśmy pełni energii wrócili do nauki i pracy...
Samorząd Uczniowski

GALA W URZĘDZIE MIASTA

We wtorek, 23 czerwca 2015r., o godz. 10.00 w sali obrad Rady Miasta, na Placu Wszystkich Św. 3/4 odbyła się uroczysta Gala, podczas której były wręczane nagrody i dyplomy za udział w Krakowskiej Akademii Samorządności (indeksy otrzymali Marcelina Chmiel i Asia Kucner z klasy 2ao oraz Mateusz Talaczyński z klasy 1ad). W Konkursie Gazetek Szkolnych otrzymaliśmy II miejsce; a Agnieszka Hudyga, a klasy 3a wyróżnienie za jeden z napisanych przez siebie reportarzy. I wreszcie w zmaganiach Samorządowej Ligii Mistrzów II miejsce i Srebrne Berło Kraka. Naszym Opiekunem była p. Agata Walas. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się w ciągu całego roku szkolnego do naszych sukcesów.
Samorząd Uczniowski

RAJD SU DO TĘGOBORZY

W czwartek, 18 czerwca 2015r., uczestniczyliśmy w Rajdzie SU. Tym razem byliśmy w Tęgoborzy w Beskidzie Sądeckim. Naszą Szkołę reprezentowała 7- osobowa delegacja w składzie Kasia Filipek, Martyna Gucwa i Klaudia Nowak z klasy 3ad; Ula Bosek z klasy 2c; Patryk Koźbiał i Damian Czech z klasy 1c oraz Mateusz Talaczyński z klasy 1ad. W trakcie Rajdu był czas na debatę samorządową, a także grill i wspólne zdjęcia.

Samorząd Uczniowski

PRAKTYKI ZAWODOWE

Maj spędziliśmy (klasa 3a i 3ad) na praktykach zawodowych rozsiani po różnych zakładach chemiczno- przemysłowych, nie tylko w Krakowie. W tym czasie nasze obowiązki przejęły szczególnie Trójki Klasowe z klas pierwszych i drugich.

Samorząd Uczniowski

TURNIEJ SPORTOWY SU

W ostatnią sobotę maja (30 V 2015r.) wzięliśmy udział w Turnieju Sportowym Samorządów Uczniowskich. Z przygotowanej uprzednio 12- osobowej ekipy na zawody dojechało 9 osób. Pozostałe dwie na skutek kontuzji musiały zrezygnować, a trzecia dzień wcześniej trafiła do szpitala po wypadku. Trzeba przyznać, że pogoda dopisała. Od samego rana było pięknie i słonecznie. W dobrych więc humorach nasza 9- osobowa ekipa pojawiła się w okolicach 9.00 w Centrum Com Com Zone w Nowej Hucie. Dyscypliny sportowe- Turniej Siatkówki, Biegi i Tenis Stołowy- podobnie jak w zeszłym roku, trwały jednocześnie. Musieliśmy się nieźle nagimnastykować, by wziąść udział we wszystkich trzech prawie jednocześnie, ale było warto... W tenisie Mateusz Talaczyński, z klasy 1ad, wywalczył I miejsce; Ania Kłaput (z klasy 2ad) nieco słabiej, bo dopiero IV miejsce (ale walczyła dzielnie, mimo problemów z kolanem). Obydwoje nie tylko grali, ale i sędziowali swoich potencjalnych rywali. W biegach przełajowych zajęliśmy III miejsce. Wywalczyli je dla nas Kasia Kozak (z klasy 1t) i Patryk Koźbiał (z klasy 1c). Najsłabiej poszła nam siatkówka. Reprezentowali nas- Patrycja Tomal i Kasia Kozak, obie z klasy 1t; Ania Kłaput z klasy 2ad oraz Marek Pędziwiatr, z klasy 2ad (on też był naszym Kapitanem); Patryk Koźbiał, z klasy 1c; Wojtek Marchewka i Patryk Balacha, obydwaj z klasy 1t. Zagraliśmy dwa mecze. Najpierw z drużyną z XI LO, z następnie- XV LO. Niestety oba mecze okazały się dla nas przegrane. Jednak mimo tej porażki ostatecznie udało nam się zdobyć III miejsce za całokształt. Do zakończenia zawodów wytrwało trzech zawodników. Oni też odebrali z rąk jurorów zwycięskie dyplomy (Mateusz Talaczyński, Patryk Koźbiał i Damian Czech). Wszystkim GRATULUJEMY wspólnego sukcesu i mamy nadzieję, że przyszły rok okaże się równie obfite w zwycięstwa, a może nawet lepszy...

Samorząd Uczniowski

DZIEŃ OTWARTY

W piątek, 29 maja 2015r., odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Był on adresowany przede wszystkim do Gimnazjalistów Klas Trzecich. Uczniowie naszej Szkoły mogli pochwalić się swoimi osiągnięciami i pasjami, np. śpiewem w Szkolnym Chórze, grą aktorską w Kółku Teatralnym czy działalnością w Samorządzie Uczniowskim lub Szkolnym Klubie Wolontariusza.

Samorząd Uczniowski

OSTATNIE ZEBRANIA Z RODZICAMI

W środę, 27 maja 2015r., odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami.

Samorząd Uczniowski

80. ROCZNICA ŚMIERCI MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

We wtorek, 26 maja 2015r., w godz. 11.00- 14.00, odbyła się Konferencja połączona z przemarszem pocztów sztandarowych szkół na Wawel z okazji obchodów 80. rocznicy śmierci gen. Józefa Piłsudskiego. Uroczystość rozpoczęła się krótką konferencją w Urzędzie Miasta Krakowa na Placu Wszystkich Świętych 3, po czym nastąpił przemarsz wraz z Pocztami Sztandarowymi Szkół ulicą Grodzką na Wawel. Naszą szkołę reprezentował nowy Poczet Sztandarowy w składzie: GABRIELA CZECHOWSKA, 1c; TOMASZ WIŚNIEWSKI, 1a i ANGELIKA KASPRZYK, 1ad. Ponadto towarzyszyła nam Karolina Zięborak (z klasy 1a), która była naszym fotografem. Mimo niesprzyjającej pogody- cały czas padało- wytrwaliśmy do końca.

Opiekun Agata Walas

APTEKA "POD ORŁEM"

W dniu 17 maja 2015r., tj. w niedzielę, w godzinach 14.30-15.30 odwiedziliśmy jeden z oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa- Aptekę pod Orłem. Mieści się ona obecnie na Placu Bohaterów Getta 18 (kiedyś Placu Zgody 18). Celem wyjścia było przypomnienie historii Zagłady krakowskich Żydów w czasie II wojny światowej w Krakowie oraz postaci pracowników Apteki pod Orłem, szczególnie Tadeusza Pankiewicza- Właściciela i jedynego Polaka w getcie krakowskim. Uczestniczkami wyjścia były: Monika Kowalik, 1a; Justyna Rogóż, 1ad i Anna Rojek, 1ad.

Opiekun SU Agata Walas

WYJAZD DO WARSZAWY

We wtorek, 12 maja 2015r., 20- osobowa delegacja uczniów naszej Szkoły udała się do Warszawy na rozstrzygnięcie Konkursu Bohaterowie Przyszłości, którego organizatorem była Firma Chemiczna BASF i Centrum Nauki Kopernik. Trzech naszych uczniów Technikum Chemicznego- Paweł Bednarczyk, 1a; Rafał Kasperek, 1ad oraz Hubert Buksa, 1t- było uczestnikami tego konkursu. Przygotowali oni projekt "Wpływ tlenków siarki i azotu na rośliny i grzyby oraz sposoby ich eliminacji podczas badań laboratoryjnych". Opiekunem Trzech Młodych Chemików była p. Joanna Niemiec. Po rozdaniu nagród i wyróżnie ń wszyscy obecni zostali zaproszeni na lunch, a następnie zwiedzanie muzeum Firmy BASF na otwartej przestrzeni.

Opiekunowie wyjazdu p. Joanna Niemiec
p. Agata Walas

WYNIKI KONKURSU "Stare pomniki opowiadają swoją historię - pozostałości kultury żydowskiej w Twoim regionie".

W bieżącym roku szkolnym, w ramach "Małopolskiego Programu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej" zaproponowaliśmy uczniom i nauczycielom gimnazjów i szkól ponadgimnazjalnych konkurs "Stare pomniki opowiadają swoją historię - pozostałości kultury żydowskiej w Twoim regionie". Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, a największą popularnością cieszyła się kategoria prac multimedialnych. Docenić należy zaangażowanie uczniów w dokumentowaniu dziedzictwa kulturowego społeczności żydowskiej w swojej miejscowości. Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom naukowym uzyskanego wyniku - lista zwycięzców w załączeniu. Podziękowania kieruję również do współorganizatorów: Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach, Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Krakowie, Żydowskiego Muzeum Galicja wnbsp;Krakowie i Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Uroczyste zakończenie konkursu odbędzie się 17 czerwca 2015 r. (środa) w godz. 11.00 - 13.30 w Zespole Szkół w Proszowicach, ul. 3-go Maja 107. W programie uroczystości m.in.: prezentacja wybranej pracy konkursowej, program artystyczny p.t. "Shalom" w wykonaniu młodzieży z ZS w Proszowicach oraz wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań. W imieniu własnym i Organizatorów serdecznie zapraszam wszystkich laureatów i finalistów, ich rodziców i opiekunów naukowych.

Z poważaniem
Małopolski Kurator Oświaty
Aleksander Palczewski

Wyniki konkursu

PIKNIK RODZINNY

W dniu 24.05.2015 r. nasza szkoła brała udział w Pikniku Rodzinnym, na który została zaproszona przez Urząd Miasta Krakowa jako placówka promująca ekologię i projekt "Zdrowy oddech". Nasz udział zwięząny był również z tytułem "Eko - lidera", który otrzymaliśmy w roku 2013. Podczas pikniku organizowane były gry, zabawy i konkursy tematycznie związane ze wspomnianą już ekologią. Konkursy rozgrywały się z wykorzystaniem nowoczesnych środków dydaktycznych z zastosowaniem Technologii Informacyjno Komunikacyjnej: laptop, rzutnik multimedialny, tablety. Młodzież z naszej szkoły przeprowadzała również liczne doświadczenia na bazie leków, środków żywności (wszystkie reagenty były biodegradowalne). Pokazy cieszyły się ogromną popularnością wśród rodziców i ich pociech bo miały charakter "kuchni chemicznej". Piknik Rodzinny potwierdził, że Zespół Szkół Chemicznych jest szkołą z tradycjami a równocześnie nowoczesną i promującą ekologię. Jesteśmy jedyną szkołą gdzie chemia współistnieje z ekologią w myśl hasła "Ekologia to ważna dla ludzi sprawa a chemia ją wspomaga".

AKADEMIA 3 MAJA

W ostatnim dniu kwietnia, czyli w czwartek, 30 IV 2015r., na sali gimnastycznej odbyła się- przygotowana przez klasę 2ao wraz z wychowawcą, p. Mariolą Pabian- uroczysta Akademia poświęcona przypomnieniu zbliąającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości wzięły udział klasy pierwsze. Ponadto dla uczczenia pamięci tego ważnego dla Polski i Polaków wydarzenia Uczniowie i Pracownicy przypięli biało- czerwone wstążki do ubrania.

Samorząd Uczniowski

POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH

W piątek, 24 kwietnia 2015r., pożegnaliśmy oficjalnie (po 3, a niektórych po 4 latach nauki) naszych najstarszych kolegów i koleżanki. Uroczyste zakończenie roku szkolnego, na sali gimnastycznej, przygotował Samorząd Uczniowski, a szczególnie klasa 2b wraz z wychowawcą p. Martyną Sarapatą. W trakcie uroczystości najpilniejsi uczniowie z rąk Pani Dyrektor, Elżbiety Ramatowskiej, odebrali nagrody i wyróżnienia. Ponadto nagrody, dyplomy i wyróżnienia zostały wręczone uczniom, którzy przez lata swego pobytu w Szkole prężnie działali w Samorządzie Uczniowskim, Klubie Wolontariusza i Poczcie Sztandarowym.

PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY

We wtorek, 21 kwietnia 2015r., odbyła się doroczna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Prawie 40- osobowa grupa pojechała dziękować Matce Bożej za lata spędzone w naszej Szkole oraz prosić o łaski potrzebne na czas egzaminów maturalnych i zawodowych, a także na dalsze lata życia i nowe decyzje. Po Mszy św. przed Cudownym Obrazem MB był czas na zwiedzanie Obiektów Sanktuarium (m. in. Wieży Widokowej), spacer i obiad. W końcowym etapie naszego pielgrzymowania przeszliśmy Drogę Krzyżową na Wałach i upamiętniliśmy nasz pobyt wspólnym zdjęciem u stóp Ojca Świętego JPII.

Katecheci
Agata Walas
o. Pio Gąszczyk

XIX OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

We wtorek, 21 kwietnia 2015r., odbył się etap diecezjalny Konkursu Biblijnego w Krakowie- Łagiewnikach. Wzięli w nim udział zwycięzcy etapu szkolnego, czyli: Agata Miśta, 2a; Robert Karski, 2c; Karol Szczepina, 2a; Dominik Suwała, 2a; Barbara Topolska, 1a i Aleksandra Psyk, 1a. Opiekunem była p. Julita Środa- Płatek.

Katecheci
Agata Walas
o. Pio Gąszczyk

SĄSIEDZKA WYMIANA

W ramach kwietniowej SUPERAKCJI 20 kwietnia 2015r., czyli w poniedziałek, 20- osobowa delegacja Samorządu Uczniowskiego naszej Szkoły odwiedziła Zespół Szkół Mechanicznych. Naszym celem było nie tylko zwiedzenie ich miejsca nauki i pracy warsztatowej, ale przede wszystkim integracja i dobra zabawa. Tydzień później, czyli 27 kwietnia 2015r., 10- osobowa delegacja Samorządu Uczniowskiego ZSM odwiedziła nas. Obok zwiedzania, był też czas na przykładowe doświadczenia chemiczne, poczęstunek i integrację m. in. przy grze w kalambury. Organizacją imprezy zajął się Samorząd z klas 3a i 3ad.

Samorząd Uczniowski

DNI OTWARTE

W piątek i sobotę, 10- 11 kwietnia 2015r., odbyły się w naszej szkole Dni Otwarte. Odwiedzający nas Gminazjaliści, często z Rodzicami, mieli okazję zobaczyć nie tylko jak wygląda nasza szkoła wewnątrz, ale mogli zapoznać się jak wyglądają zajęcia na pracowniach, jakie są zajęcia dodatkowe i jak wyglądają lekcje.

Zespół ds. Promocji Szkoły

75. ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

W dniu 9 kwietnia 2015 r. (czwartek) o godz. 13.00 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie uczestniczyliśmy w uroczystych obchodach upamiętniających 75. rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 20. rocznicę poświęcenia Symbolicznej Mogiły - Pomnika Ofiar Komunizmu. W wyniku Zbrodni Katyńskiej, dokonanej wiosną 1940 r. na polecenie najwyższych władz Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich rozstrzelano ponad 21 tysięcy polskich obywateli (czternaście tysięcy jeńców wojennych oraz blisko siedem i pół tysiąca cywilnych więźniów). Pierwsze groby zamordowanych odnaleziono w miejscowości Katyń koło Smoleńska - stąd wywodzi się nazwa Zbrodni. Program uroczystości wygląda następująco: najpierw Msza święta koncelebrowana w kaplicy cmentarnej w intencji Ofiar zamordowanych w Katyniu, wszystkich Ofiar komunizmu i w intencji Ojczyzny; a następnie uroczystość patriotyczna i apel poległych przy Symbolicznej Mogile - Pomniku Ofiar Komunizmu. Naszą Szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy w składzie: Michał Piosek, Zuzanna Poskrobko i Urszula Tomoń, uczniowie klasy 2a. Opiekunami byli p. Agata Walas i p. Julita Środa-Płatek.

Samorząd Uczniowski

MAMY LAUREATÓW!!!

Spośród wielu uczniów biorących udział w tym roku szkolnym w konkursach chemicznych trójka została szczególnie wysoko oceniona.
Laureat 1 miejsca w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej UJ Piotr Białek (kl.2a)
Laureat 7 miejsca w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej UJ Dominik Suwała (kl.2a)
Wyróżniony w etapie krajowym Europejskiego Konkursu EChem Test Michał Bado (kl.2a) Ponadto Finalistami w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej zostali :
Arkadiusz Kłosek, Agata Miśta, Michał Bado (kl. 2a)
Finalistami XXIII Konkursu Chemicznego na Politechnice Śląskiej zostali:
Szymon Abrahamczyk (kl. 3a), Hubert Buksa (kl. 1t)
Tak wyróżniające wyniki zasługują na wielkie BRAWA! A cały zespół nauczycieli chemii ma nadzieję na równie wspaniałe zaprezentowanie się naszych uczniów w wielu konkursach w przyszłym roku szkolnym.

Nauczyciele chemii

Głosuj na prezentację uczniów naszej szkoły!!!

Międzyszkolny Turniej "Scrabble po niemiecku"

10 kwietnia 2015 roku nasza szkoła gościła finalistów Międzyszkolnego Turnieju "Scrabble po niemiecku" dla uczniów gimnazjów z całej Małopolski. Spośród wielu drużyn, które walczyły w eliminacjach szkolnych, w finale spotkały się reprezentacje 11 najlepszych zespołów. Po zaciętych pojedynkach półfinałowych i finale tytuł Mistrza Scrabbli po niemiecku uzyskali reprezentanci Gimnazjum Nr 23 w Krakowie.
Laureaci konkursu wraz z opiekunami otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz inne upominki, a najlepsza drużyna otrzymała bezpłatny kurs języka niemieckiego w Instytucie Austriackim oraz grę edukacyjną NEW Amici dla swojej szkoły.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za przygotowanie swoich uczniów do konkursu i zapraszamy wszystkie gimnazja do udziału w przyszłorocznej edycji.

MĄDRY CUKIEREK

W trakcie zebrania z rodzicami, w środę, 25 marca 2015r., (ostatniego w tym roku dla maturzystów) Szkolny Klub Wolontariusza przeprowadził akcję charytatywną, z której dochód przeznaczony został na realizację marzeń chorych dzieci Fundacji "Mam marzenie". Przygotowaniem myśli św. JPII i lizaków zajęli się wolontarusze z klasy 2c, szczególnie Ula Bosek, Emilia Kaczmarska i Robert Karski. Natomiast kwestę przeprowadzili Rafał Kulczyk, z 3a i Michał Kaczmarski, z 3ad. Udało nam się sprzedać 120 lizaków i zebrać prawie 300 zł.

Dziękujemy
Wolontarusze i Opiekunowie SzKW
Anna Frączek - Bzowska
Agata Walas

ŻYCZENIA I PACZKI DLA CHORYCH

Również we wtorek, 24 marca 2015r., wolontariusze z klasy 1ad (Sylwia Dobranowska, Angelika Kasprzyk, Justyna Proszek, Joanna Starnowska, Aleksandra Suder) pomagali w roznoszeniu paczek i życzeń z okazji nadchodzących świąt Wielkanocnych dla chorych na terenie parafii Bazyliki Mariackiej. Udało nam się dotrzeć do około 30 rodzin.

Opiekunowie SzKW
Anna Frączek - Bzowska
Agata Walas

XIX OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

We wtorek, 24 marca 2015r., odbył się etap szkolny Konkursu Biblijnego. Wzięło w nim udział prawie 50 uczniów. Zwycięzcami zostali: I miejsce - Agata Miśta, 2a; II miejsce - Robert Karski, 2c; III miejsce - Karol Szczepina, 2a; Dominik Suwała, 2a i Barbara Topolska, 1a; IV miejsce - Aleksandra Psyk, 1a. Oni też przeszli do kolejnego etapu.

Gratulujemy
Katecheci
Agata Walas
o. Pio Gąszczyk

WYPĘDZAMY ZIMĘ

W piątek, 20 marca 2015r., zorganizowaliśmy naszą samorządową SUPERAKCJĘ. Tym razem postawiliśmy na akcję charytatywną i po nawiązaniu współpracy z Hospicjum św. Łazarza rozprowadzaliśmy żonkile, z których dochód w całości przeznaczyliśmy na potrzeby podopiecznych tej fundacji. Udało nam się sprzedać prawie 200 kwiatów, a zebraliśmy 288,22 złotych. Ponadto w tym dniu w szkole dominował kolor żółty, pomarańczowy i zielony- zwalniały one z odpowiedzi i kartkówek. Atrakcją była również obserwacja zaćmienia słońca ze szkolnego podwórka w trakcie wybranych przez nas lekcji. Nie dziwi więc fakt, że wagary w naszej szkole przesta ły być modne.

SU

KONFERENCJA SU W URZĘDZIE MIASTA KRAKOWA

W dniu 5 marca 2015r. trzyosobowa delegacja naszego SU w składzie- Aleksandra Dziula (mówca), Przemysław Biel i Konrad Wojtaszek, z klasy 3a wzięli udział w konferencji zatytułowanej "SU- realne działania czy zbędny organ?". Opiekunem wyjątkowo była p. Anna Ryglowska - Gonek. Po raz kolejny mieliśmy możliwość zaprezentowania naszych szkolnych działań na forum miejskim. Organizatorem przedsięwzięcia była Młodzieżowa Rada Krakowa.

Serdecznie dziękujemy
SU

XXV OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ

W dniu 5 marca 2015r. odbył się etap diecezjalny OTK w Łagiewnikach. Wzięły w nim udział Sylwia Nowak, z klasy 1a i Agnieszka Orlikowska, z klasy 1t - ZWYCIĘZCY etapu szkolnego.

Katecheci
Agata Walas
o. Pio Gąszczyk

REKOLEKCJE SZKOLNE

W dniach 4 - 6 marca 2015r. uczestniczyliśmy w szkolnych rekolekcjach na terenie parafii św. Anny, które w tym roku zatytułowane były "Pasja według św. JPII". Prowadzącym był ks. dr Jacek Pietruszka, obecny dyrektor Muzeum św. JPII w Wadowicach. W trakcie spotkań rekolekcyjnych nie tylko poznawaliśmy pasje Karola Wojtyły, ale mogliśmy poznać i wysłuchać świadectwa ?kasza Świrka, finalisty i zdobywcy nagrody publiczności "Mam Talent 2014" oraz br. Wincentego- Dyrektora Schroniska i Opiekuna Bezdomnych.

SU

"ZAKRĘCENI DLA PATRYKA Z WAKSMUNDA"

Ze względu na dotychczasowe powodzenie akcji "ZAKR?ENI DLA PATRYKA Z WAKSMUNDA" przedłużamy ją do końca czerwca 2015r. Przypominamy, iż w ramach akcji zbieramy plastikowe zakrętki, które pomagają choremu na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe Patrykowi w jego codziennej rehabilitacji. Przyniesione nakrętki wrzucamy, tak jak do tej pory, do pudła przy portierni.

Dziękujemy
Opiekunowie i Wolontariusze SzKW oraz SzPCK

Jedziemy do Parlamentu Europejskiego!!

Wygraliśmy jako szkoła Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, nagrodą jest wyjazd do Strasburga do Parlamentu Europejskiego w ramach Euroscoli. Młodzież będzie brać udział 16 kwietnia 2015 w symulowanej sesji plenarnej "prawdziwego" Parlamentu Europejskiego, pracując w "komisjach", głosując nad "rezolucjami" i cały czas posługując się językiem obcym, kontaktując się przy tym z równieśnikami z całej Europy.

Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim

8 marca 2015 odbył się XIX Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim . Uczniowie z klasy 3b : Sylwia Jezioro, Maciek Zieliński i Jakub Sadowski brali w nim udział.Nagrodami w Konkursie są indeksy na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, przydzielane na podstawie decyzji Dziekanów poszczególnych Wydziałów UJ (w ubiegłorocznej, XVIIIrbbredycji Konkursu przyznano 133 indeksy) Wyniki będą do dwóch tygodni!!
Trzymamy kciuki!!

FERIE ZIMOWE

W połowie lutego mogliśmy w końcu odpocząć po trudach półrocznej nauki i działalności w różnych obszarach naszych zainteresowań udając się na ferie zimowe.

SU

KRAKOWSKIE SYMPOZJUM SU DLA LO

W dniu 13 lutego 2015r. 4 - osobowa reprezentacja naszego SU w składzie Gabriela Milanowska, Klaudia Nowak, Katarzyna Filipek i Kinga Siewiorek, wzięła udział w KRAKOWSKIM SYMPOZJUM SU dla LO. Hasłem spotkania była myśl "Twój mózg - Twoja przyszłość". Sympozjum odbyło się w godzinach przedpołudniowych na terenie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 STO im. J. Słowackiego na ul. Krowoderskiej 8. Owocem spotkania była dobra zabawa, poszerzenie wiedzy oraz zdobycie materiałów i zaświadczenia o udziale.

Opiekun SU
mgr Agata Walas

DYSKOTEKA W ZSM

W dniu 12 lutego 2015r., tj. w czwartek, już po raz drugi uczestniczyliśmy w dyskotece organizowanej przez naszych sąsiadów zza płotu, czyli SU ZSM. Impreza trwała od 18.00 do 22.00 Naszym opiekunem była p. Agata Walas. W sumie z naszej Szkoły było około 50 osób. Bawiliśmy się znakomicie. Dziękujemy sąsiadom za organizację walentynkowej dyskoteki, na której nie zabrakło także gier i zabaw.

SU ZSCh

WALENTYNKOWE GRAND PRIX 2015

W dniu 12 lutego 2015r., w naszej Szkole, odbył się PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ "WALENTYNKI 2015". Impreza była super i wszyscy bawili się znakomicie. Składamy wielkie dzięki wszystkim uczestnikom (klasie 1a, 1ad, 1c, 2a, 3ad i 3b oraz przedstawicielom klas 1t, 2ao, 2b, 3a, 3c, 4a) za prezentację własnych talentów; a także tym, którzy pomogli w dekoracji i sprzątaniu sali gimnastycznej. Liczymy na więcej!!! Nagrodą dla najlepszych było WALENTYNKOWE GRAND PRIX. Zwycięzcy będą je mogli odebrać podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny.

Organizatorzy
p. Grażyna Skałka
p. Małgorzata Pęcek - Czuba
SU

PROMOCJA SZKOŁY

We wtorek, 3 lutego 2015r., mogłyśmy się spotkać z młodszymi kolegami z Gimnazjum nr 42 na os. Strusia 19. Naszym opiekunem była mgr Agata Walas. W trakcie spotkań opowiadałyśmy o naszej szkole i mamy nadzieję, że zachęciłyśmy ich do wyboru właśnie naszej placówki edukacyjnej już wkrótce.

Paulina Gil, 2a
Kamila Dubiel, 2a

WYWIADÓWKI

Pod koniec stycznia 2015r. zakończyliśmy I semestr roku szkolnego 2014/2015, w związku z tym 4 lutego 2015r., tj. w środę, w godzinach popołudnowych, nasi Rodzice mogli się spotkać z naszymi Wychowawcami, by wspólnie przeanalizować nasze półroczne osiągnięca edukacyjne.

SU

STUDNIÓWKA

W nocy z soboty na niedzielę, 31stycznia/1 lutego 2015r., nasi tegoroczni maturzyści bawili się w Grajewie w "Folwarku Zalesie" na imprezie przedmaturalnej.

SU

TARGI EDUKACYJNE

Pod koniec stycznia (29 I 2015r.) wzięliśmy udział, jak co roku, w TARGACH EDUKACYJNYCH organizowanych w ZSIŚiM, na ul. Ułanów 9. Targi stanowią doskonałą okazję do przedstawienia oferty edukacyjnej naszej Szkoły gimnazjalistom i ich rodzicom oraz zaprezentowania umiejętności, które zostają zdobyte w trakcie nauki przez naszych uczniów. W sumie w Targach uczestniczyło 16 osób - przedstawicieli technikum i liceum z klas pierwszych, drugich i trzecich.

Opiekunowie
mgr Anna Frączek - Bzowska
mgr Beata Skomra
mgr Agata Walas

OBCHODY 152. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO

W czwartek, 22 stycznia 2015r., wzięliśmy udział w uroczystych obchodach 152. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Uroczystości odbyły się na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie, przy Grobie Weteranów Powstania Listopadowego i Styczniowego. W programie mieliśmy rozpoczęcie uroczystości poprzez odegranie sygnału wojskowego. Następnie rys historyczny Powstania (Marcin Gadocha) oraz modlitwa Ojca Jerzego Pająka OFM Cap. w intencji poległych Powstańców, a także zapalenie zniczy na grobach Powstańców Styczniowych i składanie wieńców. Na zakończenie uroczystości została odegrana przez trębacza "Cisza". Mimo niesprzyjającej pogody reprezentował nas Poczet Sztandarowy w składzie Marzena Gajda, Bartosz Knapik, Małgorzata Pomykalska, uczniowie klasy 4a.

Opiekun Pocztu Sztandarowego
mgr Agata Walas

23. FINAŁ WOŚP

W niedzielę, 11 stycznia 2015r., około 40 wolontariuszy zgłoszonych i zakwalifikowanych do 23. FINAŁU WOŚP wzięło udział w kwestowaniu na krakowskich ulicach. Ogółem udało nam się zebrać ponad 15 tysięcy polskich złotych. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim wolontariuszom.

Opiekunowie SzKW
mgr Anna Frączek - Bzowska
mgr Agata Walas

WYJAZD INTEGRACYJNO- FORMACYJNY DO WADOWIC SzKW


W przerwie międzyświątecznej (2 stycznia 2015r.) wybraliśmy się do miasta rodzinnego św. JPII. Wyjazd miał być z jednej strony - integracją, a z drugiej- formacją. Mieliśmy możliwość zwiedzenia miejsc związanych z Papieżem- Polakiem, szczególnie nowego muzeum. Był też czas na spacer i słynne wadowickie kremówki. Mimo deszczowej pogody wycieczka nam się podobała. Dziękujemy Opiekunom SzKW za jej zorganizowanie

Klaudia Baż, 1a
Monika Kowalik, 1a


Międzyszkolny konkurs o tytuł "Mistrza Scrabbli" w języku niemieckim


Zespół Szkół Chemicznych zaprasza wszystkie gimnazja z Małopolski do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie o tytuł "Mistrza Scrabbli" w języku niemieckim. Instytut Austriacki w Krakowie jest Patronem konkursu i fundatorem nagrody głównej - bezpłatnego kursu języka niemieckiego. Szczegóły dotyczące konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się poniżej.

Serdecznie zapraszamy!

Regulamin konkursu
Formularz zgłoszeniowy


KONKURSY CHEMICZNE


W tym roku szkolnym liczne grono uczniów próbowało swoich sił w konkursach chemicznych:

  • Podkarpacki Konkurs Chemiczny - 10 uczestników I etapu, do II etapu zakwalifikowali się: Abrahamczyk Szymon (kl. 3a), Arkadiusz Kłosek (kl. 2a), Kinga Ceballos (kl.3a)
  • 61 Olimpiada Chemiczna - 5 uczestników I etapu, do II etapu zakwalifikował się Kacper Wrona (kl. 1t)
  • Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH - 4 uczestników, wszyscy przystępują do etapu II - Hubert Buksa (kl. 1t), Michał Bado (kl. 2a), Dominik Suwała (kl. 2a), Szymon Abrahamczyk (kl. 3a).
  • Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej UJ - 12 uczestników, na wyniki czekamy.

Wszystkim uczniom serdecznie GRATULUJEMY!!! - wiedzy i chęci zgłębiania tajników chemii. Życzymy kolejnych sukcesów!

Nauczyciele chemii ZSCH


SZKOLNA WIGILIA


W dniu 19 grudnia 2014r., o godzinie 12.30, na sali gimnastycznej, odbędzie się uroczyste "Przedstawienie Wigilijne" przygotowane przez klasę 2ad wraz z Wychowawcą, mgr Joanną Szermer, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Podczas uroczystości uczestnicy Konkursu Kolęd i Pastorałek będą mogli zaprezetować przygotowane przez siebie zwycięskie utwory oraz odebrać z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy. W uroczystościach będą brać udział nie tylko uczniowie i pracownicy szkoły, ale również zaproszeni goście, czyli nasi byli Profesorowie oraz Pracownicy Obsługi i Administracji.

SU

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK


W dniu 16 grudnia 2014r., na lekcji 5, w sali 55, odbył się, jak co roku, KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK . Wzięło w nim udział 8 klas. Jury przyznało trzy pierwsze miejsca w kolejności: klasa 3ad - I miejsce; klasa 1ad wraz z Wychowawcą - II miejsce; klasa 1a i 2a - III miejsce. Natomiast wyróżnienia dla klasy 1c wraz z Wychowawcą oraz Roberta Karskiego, z klasy 2c. Organizatorami byli Nauczyciele Języków Obcych oraz Samorząd Uczniowski. W Konkursie należało zaprezentować dwa utwory: jeden w języku polskim, zaś drugi - obcym.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Organizatorzy
p. Beata Cygankiewicz- Buś
p. Grażyna Skałka
SU


ŻYCZENIA I PACZKI DLA CHORYCH


W najbliższy czwartek, 18 grudnia 2014r., wolontariusze klasy 1a, po lekcjach, wezmą udział w roznoszeniu życzeń i paczek z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia dla chorych na terenie parafii Bazyliki Mariackiej. W zeszłym roku udało nam się dotrzeć do około 30 rodzin.

Opiekunowie SzKW
Anna Frączek- Bzowska
Agata Walas


MARATON PISANIA LISTÓW


W dniach 6- 16 grudnia 2014r., włączyliśmy się, po raz drugi z rzędu, w akcję XV MARATONU PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL. W sumie udało nam się napisać około półtora tysiąca listów w przeciągu tygodnia. Cieszymy się, że wspierając inicjatywę Amnesty International możemy pomóc bronić praw człowieka. Dziękujemy p. Marzenie Jantos - Gacek za pomoc w organizacji Maratonu na terenie szkoły i wspieranie naszej wolontaryjnej akcji.

Opiekunowie SzKW
Anna Frączek- Bzowska
Agata Walas


KONKURS "Wszystko jest poezja"


Opis konkursu
Plakat

GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

W dniach 1 - 12 grudnia 2014r., na terenie szkoły Wolontariusze z klas pierwszych, drugich i trzecich technikowych zorganizowali zimową akcję dla podopiecznych ze Schroniska na ul. Rybnej 3. Udało nam się zebrać około 45 kg suchej karmy dla zwierzaków, którą w najbliższych dniach koordynujący akcją wolontariusze z klasy 2c przekażą do Schroniska.

Opiekunowie SzKW
Anna Frączek- Bzowska
Agata Walas

GRUDNIOWE AKCJE SAMORZĄDOWE


Jak co roku - w grudniu SU - przeprowadził ogólnoszkolną akcję "GÓRA GROSZA" oraz sprzedaż kartek Świątecznych wspomagających działalność HOSPICJUM ŚW. ŁAZARZA. W klasach zorganizowaliśmy także MIKOŁAJKI. Pamiętaliśmy również o życzeniach świątecznych i zaproszeniu na Wspólną Wigilię emerytowanych Pracowników naszej szkoły.

SU


Małopolska Chmura Edukacyjna - zajęcia w naszej szkole.


Od października rozpoczęły się zajęcia on-line z przedmiotów chemia i matematyka w ramach projektu "MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA"
Jednocześnie działalność rozpoczęły koła naukowe, które są kontynuacją warsztatów letnich zorganizowanych w ramach projektu.
W projekcie biorą udział dwa krakowskie technika. Jednym z nich jest z TECHNIKUM CHEMICZNE I OCHRONY RODOWISKA NR 3 w Krakowie.
"Małopolska Chmura Edukacyjna" to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych uczniom w Małopolsce.
Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna zakłada prowadzenie innowacyjnych zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z wykorzystaniem potencjału szkół wyższych w regionie poprzez realizację wspólnych projektów badawczych, prowadzenie wirtualnych zajęć wykładowych i laboratoryjnych w oparciu o infrastrukturę i nowoczesną technologię informacyjno - komunikacyjną, co pozwoli na podniesienie poziomu nauczania oraz kształtowanie kompetencji kluczowych. Dzięki Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych otrzymają możliwość kontaktu z nauką, będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i talenty przy wsparciu najlepszych uczelni, co ułatwi im wybór właściwego kierunku studiów.


GALA WOLONTARIATU MŁODZIEŻOWEGO


W piątek, 5 grudnia 2014r., nasi przedstawiciele uczestniczyli w GALI WOLONTARIATU MŁODZIEŻOWEGO, czyli w spotkaniu poświęconemu działalności kół wolontariackich w krakowskich szkołach. Gala odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kultury, ul. Rynek Główny 25


Wolontariusze i Opiekunowie SzKW


OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ


W czwartek, 4 grudnia 2014r., na lekcji 6 w sali 53, odbył się etap szkolny XXV Olimpiady Teologii Katolickiej.

Katecheci ZSCh


MATURA PRÓBNA Z OPERONEM


W dniach 25 - 28 listopada 2014r., nasi najstarsi koledzy i koleżanki pisali MATURĘ PRÓBNĄ Z OPERONEM.

SU


ANDRZEJKOWY WIECZÓR Z MAGIĄ


W środę, 26 listopada 2014r., w godzinach wieczornych (17.00- 21.00) zapraszamy do wspólnej zabawy podczas ANDRZEJKOWEGO WIECZORU Z MAGIĄ. Obok tradycyjnej dyskoteki, wróżb i lania wosku - będą m. in. występy taneczno - wokalne naszych absolwentów, "Chemia na wesoło", konkurs na najlepsze przebranie w strój wróżki bądź wróżbity oraz wiele innych atrakcji. Wstęp - 5 zł, dla osób w przebraniu - GRATIS!!!

Organizatorzy
Nauczyciele WF
SU


XXVIII OLIMPIADA PCK "PROMOCJA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA"


W dniu 21.11.2014 został przeprowadzony ETAP SZKOLNY XXVIII OLIMPIADY PCK "PROMOCJA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA". Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas 1ad, 3a, 2ao i 1t. Do kolejnego etapu - rejonowego przechodzi tylko 1 uczeń, który uzyskał największą liczbę punktów. W naszej szkole jest nim - SABINA KOCOŁ, z klasy 1t (19/20 pkt).

GRATULACJE !!!!
Opiekun Szkolnego Koła PCK
Martyna Sarapata


XII KRAKOWSKI KONKURS TRADYCYJNEJ PIEŚNI I PIOSENKI POLSKIEJ Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


W dniach 20 - 21 listopada 2014r., zwycięzcy szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej, wzięli udział w XII KRAKOWSKIM KONKURSIE TRADYCYJNEJ PIEŚNI I PIOSENKI POLSKIEJ Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Na przesłuchanie pojechali Najlepsi z Najlepszych, czyli z Liceum - klasa 1c z Wychowawcą; a z Technikum - klasa 3ad, także z Wychowawcą. Spośród solistów - z klasy 2a, reprezentowała nas Magdalena Pletnia. Natomiast Barbara Topolska, z klasy 1a z powodu choroby nie wzięła udziału.

Opiekun SU
Agata Walas


PRZEMARSZ "TRANSPLANTACJA. DRUGIE ŻYCIE"


W dniu 13 listopada 2014r., po tygodniowych przygotowaniach, Wolontariusze z klas 1a, 1ad, 1t, 1c, 2a, 2ao i 3a wzięli udział w przemarszu "TRANSPLANTACJA. DRUGIE ŻYCIE". Towarzyszyła nam, podobnie jak w zeszłym roku, policja i straż miejska. Ubrani w plakietki i podkoszulki promujące transplantacje ruszyliśmy niosąc cztery olbrzymie transparenty. Po drodze rozdawaliśmy oświadczenia woli, naklejki i biało - czerwone balony napotykanym mieszkańcom Krakowa i turystom. Spotkaliśmy się z dużą życzliwością i zainteresowaniem. Celem naszej akcji było propagowanie dawstwa narządów.

Opiekunowie SzKW
Anna Frączek- Bzowska
Agata Walas


SZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY


W dniu 13 listopada 2014 roku odbył się SZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY. Wzięło w nim udział 25 uczniów. Wśród zwycięzców trzy pierwsze miejsca zajęli: III- Elżbieta Hajduk, 1a; II- Patryk Balacha, 1t; I- Weronika Chuchmacz, 1a; Anna Stachura, 1a i Patrycja Tomal, 1t.

GRATULACJE!!!
Organizator
Małgorzata Molik


WYWIADÓWKI


W dniu 12 listopada 2014r., w godzinach wieczornych, odbyło się zebranie z naszymi Rodzicami.

SU


DEBATA Z KANDYDATAMI NA URZĄD PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA


Dnia 7 listopada 2014r., uczestniczyliśmy w DEBACIE Z KANDYDATAMI NA URZĄD PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA. Reprezentowali nas Gabriela Czechowska, 1c; Kamila Dubiel, 2a; Karolina Farat, 2a; Paulina Gil, 2a i Rafał Uznański, 2ao. W trakcie debaty mogliśmy poznać kandydatów, ich program wyborczy oraz zadawać pytania. Temat debaty brzmiał "Krakłw dla młodzieży". Spotkanie odbyło się w Międzynarodowym Centrum Targowo - Kongresowym EXPO Krakłw, ul. Galicyjska 9. Organizatorem przedsięwzięcia była Młodzieżowa Rada Krakowa.
Opieku SU
Agata Walas


AKADEMIA Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI


W piątek, 7 listopada 2014r., o godzinie 12.00 na sali gimnastycznej, odbyła się uroczysta AKADEMIA Z OKAZJI zbliżającego się DNIA NIEPODLEGŁOŚCI. Przygotowała ją klasa 2c wraz z Wychowawcą, mgr Edytą Gorajczyk. W akademii wzięły udział klasy pierwsze i trzecie. Przez cały dzień oddając hołd poległym i ciesząc się z wolności nosiliśmy biało - czerwone opaski na ramieniu lub wstążki na sercu.

SU


WIELKI KONKURS PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ


W czwartek, 6 listopada 2014r., na lekcji 5, na sali gimnastycznej, odbył się WIELKI KONKURS PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ. Prezentować się mogli soliści i zespoły; dozwolona była twłrczość własna i zapożyczona; akompaniament młgł być acapella, na żywo lub odtwarzany z nośnika. Zwycięzcy dzień płźniej odbierali dyplomy z rąk Pani Dyrektor i wystąpili przed społecznością szkolną.

Organizatorzy
Aneta Polit
Marzena Jantos- Gacek
SU


PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I - DZIEŃ KEN


We wtorek, 14 października 2014r., odbędzie się uroczyste PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I. Zapraszamy na godzinę 11.00 na salę gimnastyczną. Obowiązuje strój galowy. Przed pasowaniem około godziny 10.00 Wychowawcy klas pierwszych spotykają się z Uczniami w swoich salach na małe co nieco. Pasowanie jest połączone z dniem KEN. Po uroczystościach SU zaprasza Grono na mały poczęstunek.

Organizatorzy - klasa 3a i 3ad z Wychowawcami oraz SU


SAMORZĄDOWY BIEG NA ORIENTACJĘ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH


W sobotę, 11 października 2014r., wzięliśmy udział w SAMORZĄDOWYM BIEGU NA ORIENTACJĘ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH. Naszą szkołę reprezentowali- Daniel Olszówka (4o), Robert Karski (2c), Dawid Słaby (1a), Emilia Kaczmarska (2c), Klaudia Błaż (1a), Angelika Kasprzyk (1ad), Joanna Starnowska (1ad) oraz Ewelina Nowak (1a). Impreza odbywała się na terenie WKS Wawel w godzinach przedpołudniowych i połączona była z wieloma ciekawymi atrakcjami. Klaudii Błaż (1a), Angelice Kasprzyk (1ad) oraz Joannie Starnowskiej (1ad) udało się wywalczyć II miejsce. Gratulujemy!!!

Opiekun SU, Agata Walas


PROZAWODOWA WYCIECZKA DO BÓBRKI KOŁO KROSNA ORAZ SANOKA


W piątek, 10 października 2014r., uczniowie klasy 1t oraz 2ad, uczestniczyli w PROZAWODOWEJ WYCIECZCE DO BÓBRKI KOŁO KROSNA ORAZ SANOKA. W Bóbrce mieliśmy okazję zwiedzić muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza oraz pospacerować po okolicy. Natomiast w Sanoku odwiedziliśmy Muzeum Historyczne, a w nim wystawy poświęcone sztuce cerkiewnej oraz galerię prac i gabinet Zdzisława Beksińskiego. Wycieczka odbyła się przy współpracy z krakowskim oddziałem INiG. Naszym pilotem z ramienia INiG była p. Magdalena Skórska- Sawina.

Opiekunowie
vicedyrektor Krystyna Kowalska
Beata Skomra
Agata Walas


"BAL PIÓRNIKA"


W czwartek, 9 października 2014r., w godzinach wieczornych, odbył się w naszej Szkole "BAL PIÓRNIKA", czyli moc integracyjnych konkurencji zatytułowanych "Milion w minutę" oraz loteria połączona z dyskoteką. Organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego. Głównym celem imprezy była integracja naszych najmłodszych kolegów i koleżanek.

Joanna Kucner, 2ao


Galeria zdjęć

AKCJA "PODARUJ CZYSTOŚĆ"


Zapraszamy wszystkich uczniów i Pracowników naszej Szkoły do włączenia się, w ramach Tygodnia Miłosierdzia (5- 11 X), do akcji "PODARUJ CZYSTOŚĆ". Zbieramy mydła, kremy, proszki, płyny, pasty i szczoteczki do zębów dla podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta działającego przy parafii Bożego Ciała w Krakowie. Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękujemy w imieniu obdarowanych.

Opiekunowie i Wolontariusze SzKW


KWESTA dla FUNDACJI "DZIEŁA NOWEGO TYSIĄCLECIA"


Między 5 a 22 październikiem 2014r., chętni wolontariusze z klas drugich i trzecich, biorą udział w kwestowaniu na rzecz Fundacji "DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA". Zebrane przez nich środki zostaną przekazane Fundacji, a ta z kolei- przeznaczy je na stypendia edukacyjne dla ubogiej młodzieży. Wolontariusze kwestują na ulicach Krakowa i w miejscach zamieszkania. W sumie w akcji bierze udział 12 osób.

Opiekunowie i Wolontariusze SzKW


SPOTKANIE Z HARCERZAMI Z BIAŁEGO SZCZEPU


2 X 2014r., czyli w czwartek, w godzinach porannych, na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z harcerzami z Białego Szczepu. Nasi najmłodsi koledzy i koleżanki mieli okazję dowiedzieć się na czym polega bycie harcerzem, gdzie organizujemy spotkania i co należy zrobić, aby do nas dołączyć...

SU


ZGŁOSZENIA DO 23. FINAŁU WOŚP - u


Ogłaszamy nabór do 23. Finału WOŚP - na zgłoszenia (do p. Pedagog) czekamy do końca października 2014r.

Opiekunowie SzKW


"ZAKRĘCENI DLA PATRYKA Z WAKSMUNDA"


Szkolny Klub Wolontariusza i Szkolne Koło PCK zaprasza do włączenia się w akcję "ZAKRĘCENI DLA PATRYKA Z WAKSMUNDA". W ramach akcji zbieramy od września 2014r. do stycznia 2015r. plastikowe zakrętki, które pomogą choremu na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe Patrykowi w jego codziennej rehabilitacji. Przyniesione nakrętki wrzucamy do pudła przy portierni.

Dziękujemy
Opiekunowie i Wolontariusze SzKW oraz SzPCKProjekt "RAZEM - MOŻEMY WIELE"


Od września 2014r. ruszyliśmy w ramach VIII edycji małopolskiego projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia" z własnym projektem "RAZEM - MOŻEMY WIELE". Zapraszamy rodziców, pracowników i uczniów naszej Szkoły do włączenia się w organizowane przez nas w ciągu roku szkolnego akcje.

Opiekunowie i Wolontariusze SzKWSpotkanie Stypendystów zakwalifikowanych do programu „Mistrzowie Chemii”


31 sierpnia o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Chemicznych odbędzie się spotkanie Stypendystów zakwalifikowanych do programu „Mistrzowie Chemii” w roku szkolnym 2014 – 2015 wraz z Rodzicami. Serdecznie zapraszamy.UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015


  • Godzina 9.00 Msza św. w kościele OO. Kapucynów, ul. Loretańska 11
  • Około godziny 10.00- uczniowie klas pierwszych - spotykają się w szkole na sali gimnastycznej z Dyrekcją i Gronem, a następnie z Wychowawcami w salach;
  • Uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych około godziny 10.00 spotykają się ze swoimi Wychowawcami w wyznaczonych klasach.
Samorząd Uczniowski